Uszkodzenia sprzętu elektronicznego

uszkodzenia laptopów

Sprzęt elektroniczny niestety może się psuć i nie będzie to należało do rzadkości. Niestety takie problemy mogą dotyczyć każdego użytkownika takiego sprzętu. Często takie awarie nie mają związku z zachowaniem użytkownika sprzętu i mogą wynikać z tego, że się on zużywa czy pojawiają się przepięcia prądowe.

Laptopy tutaj nie należą do wyjątku i ich awarię również często się pojawiają. Niestety są to rozbudowane urządzenia i w tym przypadku naprawa może się okazać szczególnie kłopotliwa. Większość usterek, które się nam zdarzają będzie związana z tym, że sprzęt się po prostu zużywa i niestety sytuacja wygląda tak, że te usterki są niezależne od marki.

Jeśli po naciśnięciu przycisku startu sprzęt nie będzie się włączał warto samemu postawić pierwszą diagnozę problemu. W takim przypadku na początek trzeba wyjąć baterię i sprawdzić czy bez niej sprzęt będzie się włączał. Czasami okazuje się, że uszkodzona będzie nie sama bateria ale port ładowarki. Uszkodzenie kabla czy też niestabilność działania w gniazdku to problem, który można dostrzec bez większych problemem. Warto mieć dostęp do zasilacza i baterii z innego laptopa i będzie można bardzo szybko sprawdzić w czym jest problem i go rozwiązań.

Gdy wina będzie po stronie ładowarki najlepiej zdecydować się na kupno nowej. Nie zawsze też trzeba się decydować na kupno nowej ładowarki. W miarę możliwości można także decydować się na zamienniki, które obecnie są coraz lepsze i dają wiele możliwości. Nawet jeśli coś będzie nie tak z wtykiem takiej ładowarki to można zawsze zdecydować się stosowanie przejściówki.

uszkodzony laptopNie zawsze jednak problem będzie leżał w ładowarce i w takim przypadku należy podjąć badanie wnętrza komputera, by sprawdzić co się tam stało. Można dokonać takich prac oczywiście pod warunkiem, że nasz sprzęt jest już po gwarancji. Na pewno warto zainteresować się awarią, jeśli po uruchomieniu włączy się wiatrak ale sprzęt nie ruszy. Może wtedy być problem z pamięcią Ram albo z kartą graficzną.Adam Gołba

serwisant laptopów i tabletów, w wolnych chwilach programista