Nowy komputer nie daje dobrej wydajności

wydajność komputera

Gdy będziemy decydować się na wymianę komputera bardzo często będziemy oczekiwać, że sprzęt będzie dużo lepiej funkcjonował niż ten stary. Okazuje się jednak, że nie zawsze mimo wymiany sprzętu pracuje on z lepszą wydajnością. W związku z tym można się zacząć zastanawiać nad tym jakie rozwiązania można zastosować, aby udało się uzyskać większą wydajność sprzętu, oraz by był on w stanie spełniać nasze oczekiwania.

Przede wszystkim musimy zająć się tym, by w autostarcie było jak najmniej różnorakich programów. W tej chwili producenci instalują w sprzęcie na sam początek bardzo wiele różnorakiego oprogramowania, które niestety jest zupełnie niepotrzebne użytkownikowi. Wiele tych programów będzie się włączać również z samym startem systemu i od razu będzie jego praca na gorszym poziomie. Dlatego warto postarać się o to, by usunąć takie programy z autostartu. Wystarczy prze komendę msconfig w Uruchom dostać się do zakładki uruchamianie i tam można znaleźć listę programów, które będą startować razem z naszym komputerem. Należy w takiej sytuacji wyłączyć te wszystkie programy, które na co dzień są nam niepotrzebne.

Oczywiście poza tym warto także korzystać ze specjalnego programu, który może nam to ułatwić. Obecnie jest wiele takich propozycji, w serwisach, które oferują możliwość ściągania oprogramowania. Wydaje się jednak, że lepiej będzie wykonać takie prace przez zastosowanie wspomnianej ręcznej formy, ponieważ nie będziemy w ten sposób zaśmiecać swojego sprzętu nowymi programami.

niska wydajność komputeraGdy jednak takie zmiany nie dadzą nam odpowiedniego efektu należy się zainteresować szybkim indeksowaniem. Windows daje nam obecnie takie opcje, dzięki którym poszczególne pliki w komputerze można szybko znaleźć przez dodatkowe ich indeksowanie. Taka opcja może jednak wpływać na pracę naszego komputera, dlatego w zakładce ogólne we właściwościach partycji można zdecydować się na jej wyłączenie. W ten sposób można oczekiwać, że praca naszego komputera będzie lepsza i będzie on szybciej działał.Adam Gołba

serwisant laptopów i tabletów, w wolnych chwilach programista