PHOTO WEB

Jak udekorować pokój dziecka - Poradnik

O czym warto pamiętać przy wyborze odpowiedniej fototapety do pokoju dziecięcego?

Dekoracja w nim umieszczona musi być nie tylko ładna, ale przede wszystkim bezpieczna. Kiedy rozpoczynamy projektowanie wnętrza pokoju dziecka, zawsze pamiętamy o tym, żeby wybrać odpowiednie meble i zabawki, które nie zawierają niebezpiecznych elementów. Drugą i równie ważną kwestią jest wybranie bezpiecznej fototapety. Takiej, która nie będzie zawierała żadnych substancji toksycznych, a przy tym będzie prezentowała się wręcz zachwycająco.

Jaką dekoracje wybrać do pokoju dziecięcego?

Na szczęście bez wychodzenia z domu, przez Internet, można wybierać spośród wielu wzorów i bardzo szybko poszukać czegoś ciekawego do pokoju dla malucha. Dekoracja w nim umieszczona powinna być dostosowana przede wszystkim do jego wieku. Gdy dziecko jest jeszcze bardzo małe, wyjątkowo korzystnie prezentują się motywy roślinne, słońce i woda. Gdy podrośnie i ma już własny gust, można z nim przedyskutować kwestię dekorowania jego pokoju. Nierzadko wybór pada na postacie z bajek albo kreskówek, chociaż bardzo popularne są również fototapety ze zwierzętami. Przykładowe projekty można zobaczyć na stronie fototapety ze zwierzętami.

W sklepach internetowych istnieje również możliwość wykonania własnego projektu, więc bardzo często nawet zdjęcia wykonane własnym telefonem komórkowym można będzie wydrukować na fototapecie. Ich montaż jest bardzo prosty, ponieważ wystarczy zdjąć specjalną folię zabezpieczającą, a następnie przykleić gotowy wzór na wybranej przez siebie ścianie.

Jak dopasować dekoracje w pokoju do swojego dziecka?

Wybór odpowiedniego wzoru może okazać się więc dość dużym wyzwaniem, dlatego warto kierować się kilkoma zasadami podczas wybierania odpowiedniej kreacji.
Jeśli dla dziecka przeznaczony jest niewielki pokój i chcielibyśmy go powiększyć, to warto zdecydować się na efekt 3D, który sprawi, że sypialnia optycznie zyska kilka dodatkowych metrów. Gdy dziecko jest starsze i ma swoje hobby albo interesuję się sportem czy muzyką, to można dopasować fototapetę pod kątem zainteresowań. Nie brakuje bowiem artystycznych fototapet z baletnicami czy z piłkarzami.

Jak zamówić dekoracje do pokoju dziecięcego?

Fototapetę do pokoju dziecięcego można wybierać spośród dostępnych w katalogu sprzedawcy albo wgrać własne zdjęcie. Następnie należy wybrać podkład, na jakim ma zostać wydrukowany wybrany projekt. Często wybór pada na tapetę winylową, bo całkiem łatwo ją umyć, co w pokoju dziecięcym jest nieocenione.

W kolejnym kroku podajemy dokładne wymiary szerokości i wysokości, używając opcji kadrowania zdjęcie - i gotowe. Możemy dodać ewentualne dodatkowe efekty w kolorze, takie jak np. sepia czy obraz czarno-biały.