Komputer się nie włącza

komputer się nie włącza

Osoby, które udają się do serwisu komputerowego bardzo często przychodzą z problemem, który polega na tym, że sprzęt się włącza, pojawi się logo Windows i po tym się zawiesza. W takim przypadku mamy bardzo często problem z tym, że sprzęt ma uszkodzone pliki systemowe. Nie jest bardzo trudno o to, by taki problem się pojawił.

Okazuje się bowiem, że takie pliki mogą być uszkodzone nawet w momencie, gdy nasz laptop nieoczekiwanie wyłączy się w czasie pracy. Problem taki może się także objawiać tym, że komputer będzie się cały czas restartował. Reset następuje bardzo często tak, że nawet nie zobaczymy logo. Po ponownym uruchomieniu można skorzystać z innych opcji. Wtedy pojawi się między innymi opcja, by włączyć komputer w ostatniej dobrej konfiguracji, która była znana. Często okazuje się jednak, że użycie tej opcji będzie już wystarczyć, by problem był rozwiązany. Nie powinniśmy się jednak załamać również w momencie, gdy taka opcja nie wystarczyła i sprzęt dalej się nie włącza. Dalej można bowiem zdecydować się na skorzystanie z opcji trybu awaryjnego. W ten sposób najczęściej będzie można poprawić wszystkie pojawiające się błędy i problem będzie szybko rozwiązany.

Nieco inne będą awarie, w których laptop będzie się resetował w czasie pracy. Z taką sytuacją najczęściej mamy do czynienia, gdy nasz sprzęt pracuje w takich warunkach, które są dla niego szczególnie obciążające. W tym przypadku nie będzie problemu ze znalezieniem przyczyny, dla której sprzęt się wyłącza. Zazwyczaj po prostu będzie się on przegrzewał.

komputer się restartujeNiekiedy jest to nasza wina, ponieważ nie dopuszczamy, do tego by w komputerze był odpowiedni obieg powietrza. nie wolno dopuszczać do takich sytuacji, w których zasłonięte będą otwory wentylacyjne. Należy pamiętać o tym, że dużo lepiej będzie pracował taki laptop, który stanie na biurku niż taki, który będzie kładziony na kocu. Niekiedy rozwiązać ten problem można przez zastosowanie różnych zaawansowanych działań. Jeśli zdejmiemy obudowę będzie można między innymi usunąć kurz i możliwe, że dzięki temu nasz komputer nie będzie się już przegrzewał.Anna Drudzik

serwisantka-elektronik, w wolnych chwilach zajmuje się instalacją sieci komputerowych